Aiakujundus

Aiakujundus on täna orienteeritud ökoloogilise tasakaalu säilitamisele. Me tunnetame üha selgemini loodusliku keskkonna tervistavat mõju ning seega püüame ka sidet loodusega väärikalt taastada. Aiakujunduse projekteerimisel lähtume eelkõige kohalikust ja vastupidavast taimkattest, ehitistest ja teistest kompositsioonielementidest ning planeeritava ala geograafilistest, kliima-, mullastiku- ja valgustingimustest. Igal maa-alal võib leida väga omapäraseid ja üldkujundust inspireerivaid väärtusi. Kõiki võimalikke tegureid arvesse võttes sobitamegi kujunduse ühtseks harmooniliseks tervikuks ning tulemuseks on alati omanäoline ja kergema vaevaga hooldatav aed.

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
maastikukujundus
haljastuse plaan
haljastusprojekt
haljastusplaan
aiakujundus
maastikukujunduse projekt
aiakujundusprojekt

Taimed muudavad aia elavaks ja muutuvaks, aed on alati uus ja kordumatu. Haljastusplaani koostamisel on esmatähtis ette näha neid muutusi, mis taimedega aja jooksul toimuvad: ajaliselt vahelduvaid värvitoone ning muutuvate värvipindade suurust ja asetust. Taimede valikul ja rühmitamisel arvestame haljastusmaterjali perspektiivset suurust: nende tulevast kõrgust, läbimõõtu, kuju, õitsemisaega ja õite värvust, ka lõhnu ja maitseid. Vaated ja meeleolud muutuvad aiaruumis eripalgeliste aastaaegade vaheldudes, kui ka öö ja päeva rütmis. Kevaditi ootame kannatamatult esimesi väärtuslikke õisi, suvel naudime kirevat värvipaletti ning sügisel valmivaid marju ja päikese käes värvunud erksat lehestikku. Talvel veetlevad meid ilupõõsaste dekoratiivsed võrsed, raagus puude kaunis haabitus ja kõrreliste graatsilised pähikud.

AIAKUJUNDUSE TEENUSED:

  • Aiakujunduse konsultatsioon
  • Haljastusalane konsultatsioon
  • Taimeplaanide koostamine
  • Eskiisjoonise koostamine
  • Haljastusplaani koostamine
  • Haljastusprojekti koostamine

Comments are closed.